Ar-Ge çalışmalarının temelini, kaliteye ve toplumlara verdiği önem oluşturmaktadır. A Pharma Sağlık Ürünleri A.Ş. ürün ve hammadde geliştirme çalışmaları;  bünyesinde kurulan ve onaylanan Ar-Ge merkezinde büyük bir ciddiyet ve ihtimam içerisinde gerçekleştirilmektedir.  Toplumların ihtiyaçlarına en iyi ölçüde cevap verebilecek teknik çözümleri değerlendirebilecek, istikrarlı ve gelişime odaklı bir yönetim anlayışı ile bilimsel ve geleneksellikten de vazgeçmeyen bir mantığa sahip gelişime odaklı bir Ar-Ge merkezi kurulmuştur.
   Şirketimiz Ar-Ge merkezinde bulunan çalışmaları sayesinde, kendi tesislerinde üretmekte olduğu ve gerekli ruhsatlara sahip ürünlerle Dünya ve Türkiye OTC pazarında ilk sıralarda yerini almıştır. 

  Türkiye de en fazla sayı da ürünün üretim ruhsatı sıralamasında firmamız ilk sıralardaki konumunu korumak da kararlı bir şekilde yoluna devam etmektedir.

 Şirketimiz yaklaşık 5000 metrekarelik modern üretim tesisinde ve tesis içerisinde oluşturulan, Ar-Ge merkezinde istihdam edilen mühendis ve bilim insanları kadrosuyla, sektöre kalitesi ve vizyoner bir bakış açısı ile değer katmayı ilke edinmiştir.

Ar-Ge merkezinde aşağıdaki hizmetler verilmektedir.

  • Yeni ürün formülasyonları geliştirmek
  • Katma değerli hammaddeler araştırmak ve geliştirmek
  • Etken maddelerin limitleri ve kullanım şekilleri ile alakalı araştırmalar yapmak
  • Müşterilerimize ürünlerinin geliştirmesi konusunda danışmanlık yapmak